Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.
HAKKINDA

 

Otel ,restoran zincirlerinde üst düzey yöneticilik yapmış bir profesyonel turizmci, Pazarlama ,strateji ve markalaşma konusunda uzman girişimci, seyahat yazarı, gastronomi meraklısı ve fotoğrafçı olan Nermin Yurtoğlu ,Ankara Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur.
Ardından dünyanın en prestijli turizm okullarından biri olan İsviçre’deki Ecolé Hotelier de Lausanne’da eğitim almış ve Londra’da City University’de dijital pazarlama okumuştur.
 
Nermin Yurtoğlu , turizm sektörünün önde gelen yöneticilerinden ve önemli isimlerdendir.Yerli ve yabancı bir çok zincir otel yöneticiliği,sektörle ilgili pek çok çalışmalar yapmıştır.
 
Halen NY&Co (NY GLOBAL HOSPITALITY CONSULTANCY) firması ile de pek çok seçkin markaya pazarlama ve yönetim danışmanlığı hizmeti vermekte, dünyanın en lüks butik resorts zincirleri ve uluslararası otel markalarının da Türkiye temsilciliğini yürütmektedir.
 
Dünya turizm profesyonellerinin küresel turizmi ve arkadaşlığı yaymaya çalıştığı uluslararası en yaygın ve en eski sivil toplum örgütü olan SKAL’ın İstanbul yönetim kurulu üyesi ve Uluslararası Chartered İnstute of Marketing üyesidir.
Türkiye’nin ilk seyahat rehberi olan Voyager Dergisi’nin   “Türk Gezginleri Dünyayı Dolaşıyor”  ekinde  Nermin Yurtoğlu da Küba seyahatini kaleme aldığı yazısıyla yerini almıştır.
 
Gastronomi ve sanat meraklısı olan Nermin Yurtoğlu farklı kültürler tanımayı ve seyahat etmeyi bir yaşam biçimi olarak görüyor. Fotoğraf, heykel, sinema ve resim başta gelmek üzere tüm sanat dallarına ilgi duymaktadır.
 
İngilizce'nin yanısıra Almanca ve İtalyanca bilen Nermin Yurtoğlu fırsat buldukça seyahat ediyor , ülkeler , yemek kültürleri ve sanat hakkında yazılar yazıyor, bireysel ve toplu gezilere katılarak fotoğraf çalışmaları yapıyor ve araştırmayı, kitap okumayı çok seviyor.
 
Nermin Yurtoğlu’nun seyahat ,gastronomi ,kültür ve sanat içerikli yazılarını sektörel dergilerden, sosyal medya üzerinden veya aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz.
 
https://www.nytmco.com